Keramická dílna
Keramická dílna

Vyrobte si vlastní hrneček v keramické dílně

Keramické výrobky doprovázejí člověka již mnoho let. Mezi nejstarší keramické výrobky patří nádoby, které byly nalezeny v Číně. Znalci jejich vznik odhadují na 870 let př. n. l. Slovo keramika má řecký původ. Výrobky z keramiky mají nekovovou charakteristiku a jsou vyrobené při vysokých teplotách.

Aby byl vyroben keramický předmět, je potřeba konkrétní zeminu, z které se vytvaruje požadovaný tvar. Při tvorbě keramických výrobků se používá hrnčířský kruh, na kterém se vytvaruje tvar, který je požadován. Když je výrobek vytvarován, čeká se na jeho vyschnutí, a poté následuje pec, která má zhruba kolem 1000 °C. Po vyndání výrobku z pece se výrobek může malovat glazurami, které se míchají s keramickými surovinami. Když je výrobek skoro hotový, podrobí se zkoušce ohněm v peci na dřevo. Tato zkoušky zaručí mechanickou odolnost a nepropustnost výrobku.

Výroba keramického předmětu není náročná. Stačí mít fantazii a představivost, poté jde výroba sama. 

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
štěstí
53%
nadšení
70%
radost
69%
náročné psychicky
14%
časově náročné
65%
náročné fyzicky
51%
dovednosti
80%
pro děti
74%
pro seniory
74%
pro dospělé
100%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.