Květinář
Květinář

Uvažte si vlastní kytici. Květinářem teď může být každý

Květinář někdy také řečeno florista , je člověk, který se nejen stará o květiny, ale taký k nim chová nějaký cit a lásku. Dalo by se říct, že toto povolání není jako každé jiné. Květinář musí své práci stoprocentně rozumět. Musí vědět, jaké typy kytek se kam hodí. Jaké Druhy kytek se můžou navzájem doplňovat a jaké naopak nikoliv. Musí mít barevné cítění. Jaká barva kytky se hodí k jiné. Vázat pouze kytky dohromady a dělat z nich kytice není umění. Florista toho musí umět mnohem více. Také vysazuje květiny během vegetace. Zároveň se o ně musí starat a ošetřovat je. Sklízí, třídí a expeduje květiny. Součástí je také jejich prodej a vázání na požadavky zákazníka.

Květinář musí mít také fantazii. Musí si vybavit, jak taková květiny ve vázání budce vypadat s ostatními květiny dohromady. Jinak by mohl jednu kytici vázat třeba pětkrát, čímž by také mohl postupně kytky znehodnocovat. Květinář by měl svoji práci naprosto milovat a měl se v ní vyžívat. Pokud i vy patříme mezi skupinku lidí, kteří milují květiny a rádi se o ně starají, neváhejte vyzkoušet toto povolání. Třeba se do něho zamilujete tak, že si pořídíte vlastní květinářství.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
pocit moci
12%
zábavnost
47%
strach
21%
radost
81%
náročné psychicky
31%
náročné fyzicky
22%
adrenalin
23%
časově náročné
42%
pro dospělé
74%
pro seniory
45%
nespoutanost
60%
relaxace
73%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.