Vaření piva
Vaření piva

Uvařte si vlastní pivo

Historie piva sahá až do starověkého Egypta, který je považován za zemi objevu piva. V České republice byl první pivovar založen roku 993 v Břevnovském klášteru, který funguje ještě v dnešní době. Pivo je alkoholický nápoj, který vzniká kvašením. Pro výrobu piva je důležitá vody, chmel, obilný slad a kvasnice, někdy se do piva také přidává koření. Výroba piva probíhá v pivovaru. V první řadě je rozštěpení v obilných zrnech, které jsou v cukrech na jednoduché zkvasitelné cukry. Následuje důležité kvašení těchto cukrů a smíchání surovin s vodou. Základní surovinou pro výrobu piva je slad, který vzniká ve sladovně naklíčením obilných zrn a jejich postupným usušením. Pivo je známé po celém světě. České pivo je považováno za jeden z českých symbolů. Od roku 2008 drží Česká republika přední pozice v průměrné spotřebě tohoto alkoholického nápoje na osobu.

Vaření piva je složitý proces, jak časově tak fyzicky. Chce to mít trpělivost a být zručný. Vaření piva sice vyžaduje určité zkušenosti, ale čím déle budete pivo vařit, tím více zkušeností získáte a potom to již půjde samo. Vyzkoušejte si vaření dobrého moku sami a porovnejte své uvařené pivo s jiným. Třeba ve vás dřímá naděje, o které jste ani nevěděli.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
relaxace
42%
adrenalin
56%
náročné fyzicky
69%
časově náročné
68%
zručnost
92%
dovednosti
87%
pro muže
100%
nadšení
82%
štěstí
75%
pro dospělé
100%
pro ženy
24%

Jakub "Jakob" Dostál
adrenalin 72%
náročné fyzicky 63%
časově náročné 65%
zručnost 90%
dovednosti 83%
pro muže 100%
relaxace 30%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.