Výroba svíčky
Výroba svíčky

Potěšte své známé výrobou svíčky

Svíčky se používali již od středověku. Byly vyráběny pro účely zdroje světla. Nebyly sice tak propracované, jako v dnešní době, ale jejich funkce se od středověku nezměnila. Svíce je vyrobena z hořlavého materiálu – vosku, parafín, svíčkový gel, je toho poměrně soustu, z čeho se mohou vyrábět. V tělu svíčky je zalitý knot, který nahoře trčí venku. Tento konec kontu se zapaluje. Pod svíčku, než ji zapálíte, se doporučuje dát nějaký nehořlavý kalíšek nebo něco podobného, aby se nestalo nějaké neštěstí.

V dnešní době jsou různé tvary i různé barvy svíček. Některé svíčky jsou také aromatické. Stačí pouze vejít do obchodu se svíčkami a vybrat si. Pokud ale zákazník touží po originální svíčce, může si ji vyrobit doma. Výroba svíčky není těžká a stačí k ní pouze několik pomůcek. K výrobě vlastní svíčky postačí forma. Tvar svíčky záleží na formě, kterou zvolíte. Druhou pomůckou je knot, který se umisťuje doprostřed hořlavého materiálu. Samozřejmě je tedy nutný nějaký materiál, většinou to bývá vosk či parafín. Pokud toužíte po vůni a barvě svíčky, připravte si barvivo a vůni. A poslední pomůckou je hrnec, ve kterém se taví vosk. No a nyní se již můžete vydat na tvorbu vlastní originální svíčky. Tak s chutí do výroby.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
štěstí
65%
zábavnost
73%
vzrušení
15%
radost
73%
náročné fyzicky
64%
dovednosti
79%
pro dospělé
82%
pro děti
65%
pro seniory
62%
zkušenosti
74%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.