Vyrobení vlastní loutky
Vyrobení vlastní loutky

Loutka, vyrobená vlastnoručně vždy potěší

Loutka je dřevěná zmenšenina například člověka nebo zvířete. Slouží k hraní loutkového divadla nebo jako hračka pro dítě. Slovo loutka pochází ze slova lýka, z něhož se kdysi dávno loutky vyráběly. Loutky jsou hračky, které jsou ovládány nějakou osobou. Nejstarší loutka byla vyrobena z mamutího klu a byla nalezena v hrobě v Brně. Předpokládá se, že loutky byly součástí různých rituálů. Byly také předměty, se kterými byli mrtví pohřbíváni.

Loutky se dají vyrábět ručně. Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří se rádi nechají okouzlit pohádkovým světlem a vtáhnutím do děje, vyrobte si vlastní loutkovou postavičku a napište si vlastní děj pohádky. Překvapte své děti originálním loutkovým divadlem a staňte se tvůrcem nové pohádkové éry.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
zručnost
98%
dovednosti
89%
zkušenosti
40%
pro dospělé
100%
pro děti
100%
pro seniory
86%
nadšení
68%
adrenalin
13%
vědomosti
64%
radost
75%

Max Kubec
dovednosti 88%
zkušenosti 32%
pro dospělé 100%
pro děti 100%
pro seniory 100%
zručnost 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.